melamin sünger

Akustik süngerler farklı hammaddelerden imal edilmektedir. Bunlardan bir taneside melamin maddesidir. Melamin köpükten üretilen akustik süngerler antibakteriyel özelliğini taşımaktadır. Melamin sünger piyasada basotect olarakta bilinmektedir. Ses yutucu özellikteli bir ses yalıtım süngeridir. Üstün bir performans sergilemektedir.

Melamin sünger gri ve beyaz renklerde, 30 mm - 40 mm kalınlıklarıdan ve düşük yoğunlukta üretilmektedir. Bariyerli modelide bulunmaktadır. Şiddeti yüksek olan gürültülerin izole edilmesi için bariyerli modeli kullanılmaktadır. Ses geçişlerinin engellenmesini sağlamaktadır. Melamin sünger tavan ve duvarlara uygulanmaktadır.

Düşük yoğunlukta olmasına rağmen ses yutum katsayısı yüksektir. Mekanlardaki akustiği kontrol altına almaktadır. Seslerin kalitesini yükseltir ve net bir ses duyumu sağlar. Yankı gibi problemlerinde önüne geçmektedir. Akustik çözümleme ve ses yalıtımında mükemmel bir performans sağlayarak ses sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Solid yapıştırıcı ile uygulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bir parmak rulo yardımıyla duvara solid yapıştırıcı sürüldükten sonra melamin sünger uygulanmaktadır. Uygulamada kolaylık sağlanması için kendiliğinden yapışkanlı olarakta üretilebilmektedir. Antibakteryiel ve yanmaz özellikte bir akustik ses yalıtım süngeridir. 

KULLANIM ALANLARI

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası, piyano odası, prova odası, konser salonu, televizyon stüdyoları, radyo stüdyoları, enstrüman - çalgı odası, disco - bar, kompresör odası, jeneratör kabini, makine dairesi, kazan dairesi, tekne motor kabini, hidrofor odası, asansör dairesi, hastane gibi ve benzeri bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

ÖZELLİKLER

  • Yanmaz süngerler sınıfına girmektedir.
  • Akustik özellikte bir süngerdir.
  • Antibakteriyeldir.
  • Hafif ve esnek bir malzemedir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • Ses yalıtım performansı yüksektir.
  • 30 mm - 40 mm kalınlıklarında üretilir.
  • Kendiliğinden yapışkanlı olarak imal edilebilmektedir.